Režisore un žurnāliste Ilona Brūvere


Mediju komunikāciju darbnīca KINOLATS producē pasūtījuma filmas industrijām, izpilda  valsts un sabiedrisko mediju pasūtījumus sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu, Rīgas domi un Nacionālo Kino centru, specializējoties dokumentālā kino, dokumentālās spēles, portreta un autorkino stilistikā. Pēc pasūtijuma tiek veidoti arī televīzijas un radio raidījumi, publikācijas kultūras  žurnālistikā. KINOLATS ir arī viens no regulārajiem krāšņo Rīgas svētku pasākumu producentiem.

Kopš 2008. gada Mediju komunikāciju darbnicas Valdes priekšsēdētājs ir mākslinieks- dizaineris Artis Rutks.

Studija ne tikai veido filmas, svētkus un TV raidījumus, bet gan arī piedāvā publicitātes un reklāmas kampaņas uzņēmumiem, preses relīzes, publikācijas, dizaina grafiku un citus mediju komunikācijas pasākumus, kā arī organizē preses konferences un sagatavo uzņēmumu PR, mārketinga stratēģiskos plānus un īsteno tos, kā arī izdod grāmatas.

KINOLATS  ir Rīgas Eiropas kultūras  galvaspilsētas 2014 projektu LIKTENS LIETU MUZEJS un desmit izrāžu cikla DĀMU PARADĪZE producents.

Mediju komunikācijas darbnīca, filmu studija KINOLATS dibināta 1997. gadā. Tā direktore ir autore, režisore un žurnāliste Ilona Brūvere, kas 1980-1994 strādājusi Hamburgā, Hamburger Filmhaus un 1983. gadā dibina savu producēšanas kompāniju Ilona Bruver Rigahh Filmproduktion, ar Hamburgas un Frankfurtes kino kultūras fondu atbalstu producējot vairākas pilnmetrāžas dokumentālās spēles un eksperimentālās mākslas filmas, kas iekļautas VFR oficiālajās starptautisko kinofestivālu programmās Oberhauzenē, Duisburgā, Hamburgā, Frankfurtē un Berlīnē.( Viņš un Viņa Atmiņas. Šis kaislību nams. Karognesēji un bruņinieki, lūdzu uz skatuvi ! Un sauca Ādams savu sievu par Ievu. Figūras.) kā arī sadarbojas ar VFR sabiedrisko televīziju kompānijām ARD, ZDF, WDR, HR, NDR.

 

Kopš 1990.gada Brūvere strādā Rīgas Dokumentālo filmu studijā kā autore- režisore.

Autorkino stilistikā veidotas īsfilmas- portreti, kas demonstrētas Francijas, Vācijas, Dānijas, Somijas un Zviedrijas kinofestivālos. 1995-2005 LTV1 kā redaktore un režisore Kultūras programmās, ir nedēlas avīzes NAKTS līdzdibinātāja un galvenā redaktora vietniece, vēlāk Kultūras nodaļas vadītāja NRA. Publikācijas Diena, Kinoraksti, Ieva, Studija u.c. Kopš 1994. gada Ilonas Brūveres producētie televīzijas raidījumi un filmas skatāmi LTV1

 

   

   

 


       

Deviņdesmitajos Brūvere LTV1 producē kulturoloģisku seriālu Ogists brīnās, apskatot šai materiālā izcilas personības, kas atklājušas Rīgu vēl deviņpadsmitajā gadsimtā, kinoeseju 7 triki, kā arī vizuālas kultūras programmas Acu mirklis un Parādes durvis un Kultūras parks.

 

2001. gadā KINOLATS ir viens no RĪGAI 800 producentiem Kopš 2002. gadā KINOLATA producētā pilnmetrāžas dokumentālā spēle MANA PASAULE- PARĪZE LONDONA, BERLĪNE ROMA (LNFC un ltv atbalsts) atzīta par Gada labāko mākslas videofilmu Televīzijā un LTV, filmai piešķirta NRTP gada balva, tā iekļauta PRIX EUROPA 2003 oficiālajā programmā.

 

KINOLATS regulāri producē portretu sēriju LTV1 DOMINANTE, KKF Mūža stipendiāti, kas atzīta par labāko kultūras programmu LTV1 2003. gadā.  Brūvere ir kultūras programmus autore, režisore un vadītāja LTV1. MAĢISKAIS KVADRĀTS informē un improvizē par plašu tēmu loku Eiropas kultūrā, tās vēsturē un aktualitātēs. 2005. gadā KINOLATS ar LNFC, KKF un Rīgas Domes atbalstu producē proves pilnmetrāžas aktierfilmai PASAKAS PIEAUGUŠAJIEM. Par režiju dokumentālā kinoi saņemts LIELAIS KRISTAPS par pilnmetrāžas filmu VERSIJA VERA, bet jaunākā Kinolats  producētā filma TAPIERIS saņēmusi sešas LIELĀ KRISTAPA nominācijas 2014.gadā. Režisores Ilonas Brūveres Vācijas perioda filmas reptrospektīvajā skatē izrāda Rīgas Starptautiskais kinofestivāls 2014. gada decembrī.

Studija veido arī mūzikas un reklāmas klipus.